Aleve
Specjalista
od chronicznego bólu

Aleve®

Specjalista od chronicznego bólu

Aleve® to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Stosowany w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu. Ma szybkie i długotrwale działanie. Jego substancją czynną jest naproksen sodowy, który działa nawet do 12 godzin!

Poznaj Aleve®

Aleve

Aleve®

Lek bez recepty
Forma: Tabletki powlekane
Zastosowanie: Ból (m.in. ból stawów), gorączka, działanie przeciwzapalne
Dostępne opakowania: 12, 24 szt.

Lek bez recepty

Postać: Tabletki powlekane

Dostępne opakowania: 12, 24 szt.

Zastosowanie: Różnorodne zespoły bólowe (bóle mięśniowe, bóle pleców, ból kręgosłupa, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej, ból stawów o niewielkim nasileniu, bóle głowy, zębów, bóle miesiączkowe); gorączka i przeziębienie.

Dawkowanie: Doustnie. Dorośli: 1 tabletka co 8-12 godzin. Dawka początkowa może zostać zwiększona jednorazowo do 2 tabletek, następnie 1 tabletka po 12 godzinach. Maksymalnie stosować 3 tabletki na dobę. U pacjentów powyżej 65 roku życia maksymalnie 2 tabletki na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 16 roku życia. Nie należy stosować leku dłużej niż 10 dni w przypadku bólu lub dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki, chyba że na wyraźne wskazanie lekarza.

Skład: 220 mg naproksenu sodowego

Gdzie kupić:

Apteki 

Baza wiedzy

Często zadawane pytania

Tak. Leku Aleve nie należy stosować jeśli:
- pacjent ma uczulenie na substancję czynną (naproksen sodowy) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- w przeszłości po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiła astma oskrzelowa, pokrzywka lub inne reakcje typu alergicznego,
- po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiło krwawienie z przewodu pokarmowego lub doszło do przebicia ściany przewodu pokarmowego,
- u pacjenta stwierdzono czynną chorobę wrzodową,
- u pacjenta stwierdzono skazę krwotoczną,
- u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność serca,
- u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby,
- kilkukrotnie stwierdzono owrzodzenie przewodu pokarmowego lub krwawienie z owrzodzenia w przeszłości,
- jest się w trzecim trymestrze ciąży.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem.
Leku Aleve nie należy stosować w czasie ciąży z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza, gdyż podobnie jak inne leki tego typu, Aleve wpływa na układ sercowo – naczyniowy ludzkiego płodu. Stosowanie leku Aleve w ciąży wymaga starannego rozważenia potencjalnych korzyści i zagrożeń dla matki oraz płodu, szczególnie w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Może tego dokonać jedynie lekarz znający historię choroby oraz przebieg ciąży pacjentki.
Należy unikać stosowania leku Aleve u kobiet karmiących piersią, gdyż naproksen przenika do mleka matki.
Podczas stosowania leku Aleve mogą wystąpić działania niepożądane tj. senność, zawroty głowy, bezsenność, które mogą mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Dlatego pacjenci przyjmujący lek Aleve powinni obserwować swoje reakcje zanim rozpoczną prowadzenie pojazdu lub obsługiwanie maszyn.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Suplement Diety