Alka Seltzer
Stawia na nogi
na „dzień dobry”.

Alka Seltzer®

Stawia na nogi na „dzień dobry”.

Alka-Seltzer® to produkt przeznaczony dla osób nie bojących się wyzwań. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe i zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku.

Poznaj Alka-Seltzer®

Alka-Seltzer®

Alka-Seltzer®

Lek bez recepty
Forma: Tabletki musujące
Zastosowanie: Ból (m.in. ból stawów) gorączka działanie przeciwzapalne
Dostępne opakowania: 10 szt.

Lek bez recepty

Postać: Tabletki musujące

Dostępne opakowania: 10 szt.

Zastosowanie: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśniowe (m.in. z uczuciem ogólnego rozbicia), bóle zębów.
Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy

Dawkowanie: Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach. Dorośli: od 1 do 3 tabletek musujących jednorazowo. W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana, nie częściej niż co 4-8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż12 tabletek musujących na dobę. Młodzież w wieku powyżej 12 lat: Lek może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza. Należy przyjąć 1 tabletkę musującą jednorazowo. W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, nie częściej niż co 4-8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skład: 324 mg kwasu acetylosalicylowego

Gdzie kupić:

Apteki  Supermarkety 

Często zadawane pytania

Zawarty w Alka-Seltzer® kwas acetylosalicylowy osiąga maksymalne stężenie w osoczu po 10-20 minutach.
Ciąża: Alka-Seltzer® zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, którego nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Kwasu acetylosalicylowy jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży.
Karmienie: Kwas acetylosalicylowy i jego metabolity przenikają w niewielkich ilościach do mleka kobiet karmiących piersią. Podczas krótkotrwałego stosowania leku przerywanie karmienia piersią z reguły nie jest konieczne. Jednakże w przypadku regularnego przyjmowania dużych dawek kwasu acetylosalicylowego, który jest składnikiem Alka-Seltzer® karmienie piersią powinno być wcześniej przerwane.
Produkt zawiera sód (477 mg w jednej tabletce), dlatego należy zachować ostrożność stosując go u osób będących na diecie niskosodowej.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem. W czasie ciąży nie należy stosować leku Saridon, a szczególnie w pierwszym trymestrze i podczas ostatnich sześciu tygodni. Lekarz może podjąć decyzję o stosowaniu leku Saridon, tylko jeśli potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu.

Suplement Diety