Saridon
Szybki do bólu

Saridon®

Szybki do bólu.

Saridon® to lek o skojarzonym działaniu 3 składników - paracetamolu, propyfenazonu oraz kofeiny. Paracetamol i propyfenazon działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a mała dawka kofeiny nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Poznaj produkty Saridon®

Saridon®

Saridon®

Lek bez recepty
Forma: Tabletki
Zastosowanie: Ból (m.in. ból głowy), Ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą
Dostępne opakowania: 10, 20 szt.

Lek bez recepty

Postać: Tabletki

Dostępne opakowania: 10, 20 szt.

Zastosowanie: Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny, ból reumatyczny, ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie: Dorośli: 1 - 2 tabletki,
Młodzież w wieku 12-16 lat - 1 tabletka. Jeśli istnieje konieczność, dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, gorączka trwa dłużej niż 3 dni, objawy się nasilą lub wystąpią dodatkowe objawy, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Skład: 250mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu i 50 mg kofeiny

Gdzie kupić:

Apteki 

Często zadawane pytania

Szybkość i siła działania przeciwbólowego leku Saridon wynika z synergistycznego działania jego trzech składników aktywnych:
-propyfenazon działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo,
-paracetamol działa przeciwbólowo oraz wzmacnia działanie propyfenazonu,
-kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem.
W czasie ciąży nie należy stosować leku Saridon, a szczególnie w pierwszym trymestrze i podczas ostatnich sześciu tygodni. Lekarz może podjąć decyzję o stosowaniu leku Saridon, tylko jeśli potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu.
Lek nie powoduje zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Suplement Diety