Canespor
Poczuj się swobodnie!

Canespor®

Canespor® - poczuj się swobodnie!

Canespor® to wygodna i efektywna kuracja przeciw zakażeniom grzybiczym skóry. Substancją czynną leku jest bifonazol o szerokim zakresie działania przeciwgrzybicznego.

Poznaj Canespor®

Canespor

Canespor®

Lek bez recepty
Forma: Krem
Zastosowanie: Zakażenia grzybicze skóry
Dostępne opakowania: 15g

Lek bez recepty

Postać: Krem

Dostępne opakowania: 15g

Zastosowanie: Wskazany do stosowania w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, takich jak: grzybica dłoni i stóp, grzybica tułowia, grzybica fałdów skórnych, łupież pstry, grzybice powierzchniowe skóry

Dawkowanie: Lek należy stosować raz na dobę, najlepiej wieczorem, przed snem. Niewielka ilość leku jest zazwyczaj wystarczająca do pokrycia skóry ze zmianami chorobowymi wielkości dłoni. Należy nanieść cienką warstwę leku na obszar objęty zmianami chorobowymi i delikatnie wmasować.

Skład: Bifonazol10 mg/g

Gdzie kupić:

Apteki 

Baza wiedzy

Często zadawane pytania

Tak. Grzybica stóp (tzw. stopa sportowca) może się przenosić przez kontakt bezpośredni z osobą zakażoną (skóra do skóry) lub pośrednio – poprzez ręczniki, odzież, podłogi.
Grzybica na skórze pachwin pojawia się na skutek przeniesienia zakażenia z innych ognisk grzybiczych. Takim ogniskiem bywają grzybice stóp, np. stopa sportowca, którą można zarazić się, chodząc boso po posadzce publicznych natrysków lub pływalni oraz używając ręcznika należącego do innej osoby.
Grzybica skórna może zostać przeniesiona w okolice pachwin ręcznikiem – własnym lub używanym wspólnie z inną osobą
Dermatofitoza to grzybica skóry wywoływana przez grzyby nazywane dermatofitami. Można się nią zarazić od innej osoby chorej, a także przez kontakt ze zwierzętami lub mikroskopowymi grzybami patogennymi znajdującymi się w glebie.
Stosowanie leku u kobiet w ciąży lub karmiących piersią powinno zawsze być poprzedzone konsultacją lekarza lub farmaceuty. Dotyczy to również leków stosowanych miejscowo na skórę.
Nie należy stosować leku Canespor w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli lekarz zadecyduje o konieczności zastosowaniu leku Canespor w okresie karmienia piersią, należy przerwać karmienie piersią.

Zobacz także

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.