Afrin
Idealny klimat dla nosa

Afrin®

Idealny klimat dla nosa.

Afrin® oraz Afrin® ND to produkty przeznaczone dla pacjentów z objawami zatkanego nosa spowodowanymi katarem siennym, przeziębieniem i zapaleniem zatok. Substancją czynną leków z tej serii jest chlorowodorek oksymetazoliny, który ma działanie udrażniające górne drogi oddechowe, przez co ułatwia oddychanie.

Poznaj produkty Afrin®

Afrin Spray

Afrin®

Lek bez recepty
Forma: Aerozol
Zastosowanie: Udrażnianie nosa
Dostępne opakowania: 20 ml

Lek bez recepty

Postać: Aerozol

Dostępne opakowania: 20 ml

Zastosowanie: Lek Afrin wskazany jest do stosowania w obrzęku błony śluzowej nosa występującym w przebiegu przeziębienia, zapalenia zatok oraz alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Dawkowanie: Lek przeznaczony jest do podawania do nosa.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 2 lub 3 rozpylenia leku do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę, rano i wieczorem (nie częściej, niż co 10-12 godzin).
Nie należy stosować leku częściej niż 2 razy w ciągu doby i dłużej niż 3 dni.

Skład: 0,5 mg/ml oksymetazoliny chlorowodorek

Gdzie kupić:

Apteki 

Afrin ND

Afrin® ND

Lek bez recepty
Forma: Aerozol
Zastosowanie: Udrażnianie nosa
Dostępne opakowania: 15 ml

Lek bez recepty

Postać: Aerozol

Dostępne opakowania: 15 ml

Zastosowanie: Lek wskazany jest do stosowania w celu leczenia objawów zatkanego nosa, spowodowanych katarem siennym, przeziębieniem i zapaleniem zatok.Zaczyna działać w ciągu kilku minut i efekt utrzymuje się przez godziny.

Dawkowanie: Lek przeznaczony jest do podawania do nosa.
Dorośli i dzieci w wieku >10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. Dzieci w wieku 6-10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, co 12 godzin. U dorosłych nie należy stosować więcej niż 8 dawek aerozolu (u dzieci nie więcej niż 4 dawki) w ciągu doby i dłużej niż 7 dni.

Skład: 0,5 mg/ml oksymetazoliny chlorowodorek

Gdzie kupić:

Apteki 

Często zadawane pytania

Substancją czynną leku Afrin i Afrin ND jest chlorowodorek oksymetazoliny. Substancja ta powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych błony śluzowej i nosa oraz zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła. Dzięki temu lek ułatwia oddychanie.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku, również podawanego miejscowo, w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem.
Nie stwierdzono negatywnego wpływu oksymetazoliny na ciążę. Afrin ND może być stosowany u kobiet w ciąży zgodnie z zaleceniami. Należy zachować ostrożność u pacjentek z nadciśnieniem tętniczym lub objawami zmniejszonej perfuzji łożyskowej. Częste lub długotrwałe stosowanie dużych dawek leku może zmniejszać perfuzję łożyskową.
Lek Afrin bez technologii ND nie powinien być stosowany w ciąży.
Nie wiadomo, czy oksymetazolina przenika do mleka kobiecego. Ze względu na brak danych dotyczących stosowania oksymetazoliny podczas laktacji nie należy stosować leku Afrin i Afrin ND w okresie karmienia piersią.
Skrót ND pochodzi od angielskich słów " no drip" czyli niecieknący. Technologia wykorzystana w tym produkcie sprawia, ze lek po rozpyleniu pozostaje w miejscu podania i nie spływa do gardła.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Suplement Diety